Ajankohtaista

10 helmikuun, 2025

Tornionlaakson Sähkö Mätsis-rekrytointimessuilla

Tornionlaakson Sähkö oli 29.–30. tammikuuta mukana Mätsis-rekrytointimessuilla. Esittelimme toimintaamme ja tarjoamiamme työmahdollisuuksia, ja jututimme messuväkeä keskiviikkona Torniossa sekä torstaina Rovaniemellä.

Saman messupöydän takana edustettiin niin Tornionlaakson Sähköä kuin tytäryhtiö TLS Verkkoakin. Messukävijät pääsivät myös vilkaisemaan uutta ilmettämme! Pientä esimakua helmikuussa julkaistavasta päivitetystä ilmeestämme voi niin ikään saada valokuvasta alta.

 

Kuva messuedustajista messuilla.

 

Jokavuotisilla Mätsis-messuilla kohtaavat alueen työnantajat, työnhakijat sekä oppilaitoksen ja opiskelupaikkojen hakijat. Tänä vuonna messuille osallistui yli 50 organisaatiota. Organisaatioista valtaosa oli työnantajia, jotka kertoivat tarjoamistaan työmahdollisuuksista opiskelijoille ja työnhakijoille.

 

Tunnelmakuvaa messuilta Torniossa ja Rovaniemellä.

 

Meiltä Tornionlaakson Sähköltä voi löytää tehtävän esimerkiksi opinnäytetyöntekijänä tai harjoittelijana. Harjoittelijaksi voi hakea hallinto- ja asiantuntijatehtäviin.

Etsitkö harjoittelupaikkaa tai kiinnostaako yhteistyö opinnäytetyön saralla? Ota meihin yhteyttä! Rekrytoinnin yhteystietomme löydät Yhteystiedot-sivulta.